HOUPÁNÍ

Houpou se rády Vaše děti? A co vy? Máte rádi houpání?

    Přemýšlela jsem, jak uchopit tento článek. Jestli se zaměřit jen na to nejčastější, tedy dětské houpání, a nebo napsat o houpání obecně. Jisté je, že se houpeme rádi, ať jsou nám tři nebo osmdesát. Stačí si vzpomenout na ty obrázky z filmů, které se nám hned vybaví. Starší pán s fajfkou na terase, v houpací židli.

 

Nejedna domácnost, včetně mých rodičů, má doma houpací křeslo, v kterém se dost často

střídáme a rozhodně nezahálí. 

Rozhodně nám všem je jasné, že je to příjemná činnost, která uklidňuje a navozuje v nás pocity štěstí. Všichni si to jistě dovedeme představit, když ulehneme do houpačky a je nám tak příjemně, že se začneme usmívat, přepadne nás dobrá nálada a celé tělo se uvolní. U malých dětí, to je úplně jiný level. Nosily se u maminky v bříšku 9 měsíců a v prvních měsících života se houpání a nošení doporučuje. Možná proto je to pro nás všechny taková přirozenost. Já jsem zastáncem houpání u malých dětí a dává mi to smysl. My měli doma hačku, bavlněnou houpačku, kde jsem malého přes den uspávala. Nosila jsem i v šátku a našim denním chlebem bylo uspávání na míči. 

Tahle textilní houpačka od Small Foot nabízí podobné pohodlí, je vhodná od 18. měsíce a  využít ji můžete jak doma, tak venku.

 

Ale jak to přesně je s houpáním, řekněme z vědeckého hlediska?

- Stimuluje centrum rovnováhy, které uvolňuje látku dopamin, což vyvolává pocity pohody a vnitřního klidu.

- Přirozeně uvolňuje svalovou ztuhlost, způsobenou stresem a vysokým pracovním nasazením.

- Dochází ke spontánnímu přizpůsobování polohy, které přirozeně mění tonus svalových vláken, zlepšuje krevní oběh, metabolismus a funkci nervového systému.

- Zrychluje usínání a prohlubuje spánek: při houpání přibývá pomalých mozkových vln, typických pro hluboká spánková stadia.

- Zvyšuje inteligenci: během houpání se vytváření a upevňují nová neuronová spojení, která zlepšují funkčnost mozkové kúry

- Zdravá zábava pro děti: příjemná zábava i účinný způsob, jak u dětí rozvíjet pohybové aktivity, motoriku, smysl pro rovnováhu a inteligenci.

To dává smysl, co myslíte?

A protože začala sezóna houpaní, venku voní jaro, zpívají ptáci a začínají první jarní kvítky, naskladnili jsme pro Vás dětské houpačky, které jsou vhodné nejen na dětské hřiště. Kupříkladu ty textilní se budou krásně vyjímat

i u Vás v obýváku.

Hess devěná houpačka pro děti od 3 let 

 

Dřevěná houpačka, vhodná na zahradu

Náš tip - Dětská textilní houpačka ze 100% bavlny

Dřevěná korálková houpačka

Houpačka v dřevěném rámu

 

Tady je najdete všechny, hezky pohromadě:)

 

 

 zdroj: bioforlife.cz