UDRŽITELNÉ HRAČKY

 

UDRŽITELNOST

 

Zajímáte se o ekologii? Není Vám lhostejná budoucnost našich dětí a naší planety? Tak to máte stejný názor jako my. 
 
    Většina, co takto smýšlíme, se snažíme dělat co je v našich silách abychom planetě ulevili. Někdo třeba "jen" třídí odpad, nekupuje zbytečné plasty, jede slow fashion nebo nakupuje od lokálních farmářů. Někteří nakupují v bezobalových prodejnách, nejezdí autem a snaží si vše vypěstovat doma. Vše je super a každý krok, ať se nám může zdát jakkoliv zbytečný, se počítá. Protože každý musíme začít u sebe. Jsme moc rádi, že do tohoto “EKO“ smýšlení, můžeme zařadit i hračky. 
   Naši rodiče byli rádi, když vůbec nějaké doma měli. Z vyprávění vím, že si pak mamka jinak vážila pro nás ošklivé panenky, když věděla, že jinou nedostane. Že si taťka hodiny a hodiny hrál s něčím co asi mělo připomínat traktůrek, který mu jeho taťka vyrobil ze dřeva. Jenže pak se nenápadně a postupně do všech dětských pokojíčků začali vkrádat hračky plastové, které tam dodnes mají své místo. Oni vydávají různé zvuky, blikají všemi barvami, děti zaujmou a nemohou od nich odtrhnout zrak. Jasně, taky jich pár máme doma a Kubík je má docela rád. Proč ne. Nejsem vyloženě odpůrce plastových hraček.
  Ale když trochu povyrostl a nebyl úplně malé miminko, začala jsem nad tím víc přemýšlet. Nejen že ty dřevěný prostě lépe vypadají, ale také učí děti, jak zacházet s přírodním materiálem. Problém dnešní doby ale je, že i těch dřevěných je na trhu spousta a navíc se tu dost často objevují i ty dřevěné z Číny. Jako jo, je to lákavá nabídka. Vypadají hezky a jsou levné. Ale jak je možné, že to prodávají za tak nízkou cenu? Zřejmě to musí mít nějaký důvod a někde se to projeví. Asi tam převažuje kvantita nad kvalitu...
 
Hodně mě zaujala značka VILAC.
 
Tahle francouzská značka je na trhu už více než 100 let a řadí se mezi tradiční výrobce dřevěných hraček.
Na výrobu hraček Vilac je použito pouze kvalitní dřevo, které pochází z obnovitelných lesů. Také povrchová úprava hraček (barvení a lakování) podléhá nejpřísnější kontrole a zaručuje bezpečnou manipulaci dítěte s hračkou, ať už ji bere do rukou nebo testuje ústy. Tyto hračky jsou vymazlené do posledního detailu, jsou velice kvalitní, nádherně vypadají. Jsou smysluplné a promyšlený způsob hraní rozvíjí naše děti.
Ještě mají značku francouzské agentury ADEME, to znamená, že tyto dřevěné hračky jsou vyráběny ekologicky. Šetří životní prostředí, neznečišťují půdu, vodu a vzduch, neplýtvají energiemi.
Nejen proto jsou našimi favority. Dám Vám sem pár tipů, které by Vás mohli zaujmout.
 

VILAC

HMATEJ A NAJDI

Tahle hra, to je dlouhodobý bestseller na trhu. Skvělá zábava pro celou rodinu. Můžete hrát několika způsoby jak s mladšími dětmi, tak s těmi většími, s těžší obtížností. U dětí rozvíjí představivost a vyjadřování. 

 

VILAC

VESMÍRNÉ NASAZOVÁNÍ KORÁLKŮ

Nádherné trénování jemné motoriky, pomocí navlékání korálků v motivu vesmíru. Vhodné již pro naše nejmenší od roka a půl.
Když kliknete na obrázek, dozvíte se víc :)

 

 

 

VILAC

SENZORICKÉ PUZZLE ICE

Vkládací puzzle jistě znají všichni, kdo má doma dětičky. Vyrábí se jich opravdu hodně, s různými obrázky a obtížnostmi. Tyto nás zaujali svým nádherným designem- obrázky jsou ilustrované Michelle Carlslund. Navíc pod každým dílkem je látka, která má pokaždé jinou texturu. 
Pokud Vás zaujali, klikněte na obrázek :)

 

 

 

Znáte značku Le Toy Van? Tahle značka vyrábí vysoce kvalitní, prémiové dřevěné hračky v moderním stylu.
Dávají si záležet na tom, aby přírodní materiály byli vysoce kvalitní a hračky měly vyjímečné detailní zpracování. Tyto hračky jsou ručně (!!!) domalovávané, ekologickými barvami.
 Hračky jsou vyráběny ve Velké Británii a tato značka si zakládá na výběru vysoce kvalitního dřevo z udržitelných a obnovitelných zdrojů.
Pár kousků máme i u nás na eshopu.
 

LE TOY VAN

DOKTORSKÁ BRAŠNA

Baví Vaše děti hra na doktory? Nebo se jich naopak bojí? Zábavnou formou jim můžete ukázat, že nemusí mít strach. Pojďme v dětech rozvíjet jejich přirozenou fantazii, děti to milují.

 

LE TOY VAN

KÁVOVAR

Kapslový kávovar je skvělý na rozvíjení dětské představivosti a kreativity! Žádná návštěva nebude moci odejít, dokud si nevypije svou kávu.

 

LE TOY VAN

PRODEJNÍ STÁNEK HONEYBAKE

Další skvělý produkt od této značky, z řady Honeybake. Tyto hračky jsou navzájem kompatibilní a získali mnoho ocenění za design, kvalitu, bezpečnost a vzdělávací hodnoty.

 

 

 Značka Petitcollage je americká značka pocházející z Kalifornie.
Vyrábí opravdu nádherné a hlavně udržitelé hračky.
Zakládají si právě na ekologii a moderním designu.
Hračky jsou vyráběny z recyklovaných materiálů, bambusu nebo z kvalitního, certifikovaného dřeva a všechny barvy jsou na rostlinné bázi, šetrné k dětské pokožce.
Tyto hračky jsou kreativní a smysluplné. Budou se líbit nejen dětem, ale i Vám, rodičům.

PETITCOLLAGE

MAGNETICKÉ PUZZLE VESELÉ TVÁŘE

Tyhle magnetické puzzle jsou super v tom, že pomohou dětem pochopit lidské emoce a nálady. Nekonečně mnoho způsobů skládání legračních obličejů.

 

PETITCOLLAGE

UŠIJ SI KABELKU LIŠKA

Tahle kreativní hra je skvělá pro všechny aktivní a kreativní dětičky. Je vhodná od šesti let a splňuje všechny bezpečnostní normy. Skvělý tip na dárek!!!
 

PETITCOLLAGE

LÁTKOVÁ KNIHA S KRÁLÍČKEM

Máme tu i tip pro nejmenší dětičky. Tahle látková kniha je vhodná úplně pro malá miminka a je vyrobena z organické bavlny, k tištění byly použity přírodní barvy. Králiček je vyroben z bukového dřeva a je určen jako kousátko nebo hračka, která se velmi dobře drží malým dětem.